top of page
Konverents "Praktiline (aja)lugu"

Esmaspäeval 18. veebruaril 2019 

Kell 13:00-15:00

Aulas

​

Kava

​

13:00-13:10     Turgutuskohv

13:10-13:40     Esimene paneel: Avameelselt uurimistöödest

 

Kuidas kirjutada hea uurimistöö? Oma kogemusi jagavad nii vilistlased, praegused õpilased kui lugematu hulga töid hinnanud õpetajad. Millistest põlevatest rõngastest peab üks vaene õpilane hea tulemuse nimel läbi hüppama? Milliseid uurimistöö käigus omandatud oskuseid on sellega hakkama saanud noortel edasistes õpingutes ja elus reaalselt vaja läinud?  Kas selliseid üldse on või on uurimistöö riigi poolt õpilastele vaid kiusu pärast kaela määritud? Millistest teiste tehtud vigadest oleks tulevastel "kannatajatel" midagi õppida? Mis üldse on kõige rohkem levinud vead, mida uurimistöö planeerimisel ja läbiviimisel tehakse?  Kuidas nendest hoiduda?  Kuidas toime tulla lootusetuse tundega, mis on pea iga mahuka töö kirjutaja lahutamatu kaaslane nii ööl kui päeval?

​

13:40-13:45     Kohvipaus

13:45-14.15     Teine paneel: Film ja meedia (ajaloo)tunnis

 

Kuidas aitavad film ja meedia (ajalugu) edukamalt õppida? Kuidas neid õppetöös maksimaalselt ära  kasutada?  Kas õppevideote vaatamisest on reaalselt ka kasu?  Aga filmide?  Milliseid filmi ja meediaga seotud asju tahaksid ja saaksid õpilased ise teha?  Mida on olemasolevat tunniressurssi ja tehnikat arvesse võttes üldse võimalik teha? Oma kogemustest räägivad viikingitest rääkiva videoga konkursi võitnud õpilased. Samuti saab näha gümnasistide tehtud ajalooteemalisi videosid. 

​

14:15-14:25     Kohvipaus

14:25-14:55     Kolmas paneel: Kas huumor päästab maailma?

 

Oma rutiini ja igapäevase pingega võib kool vahel olla kaunis depressiivne koht. Miks siis mitte teha õppimist lõbusamaks ja vaadata asju läbi huumoriprisma. Kui matemaatika lõbusaks muutmiseks on vaja Kärt Matiisenit ja teda kõigile ei jätku, siis ajaloos on läbi nalja õppimise võimalused lõputud ka kõige kuivema õpetajaga. Ajalugu ja huumor kohtuvad kõikjal: meil on anekdoodid, karikatuurid ja meemid, rääkimata ajaloolistest komöödiatest. Kuidas neid õppetöös ära kasutada? Kus kohast neid ise leida?  Lisaks: kas on mõni püha, tabu või liialt traagiline teema, mille kohta ei tohiks üldse nalja heita? Kuidas on lugu nende naljadega, mis põhinevad soolistel, rassilistel või rahvuslikel stereotüüpidel?  

bottom of page